Szampony na łupież i łupież pstry - z nimi łupież nie wygra

Szampony na łupież i łupież pstry - z nimi łupież nie wygra

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czym różni się łupież łojotokowy od innych rodzajów łupieżu?

Łupieżowi pojawiającemu się na owłosionej skórze głowy zawsze towarzyszy mniej lub bardziej intensywny łojotok. Tym niemniej o łupieżu łojotokowym mówimy z reguły wtedy, gdy zjawisko to jest bardzo nasilone, a złuszczający się naskórek zamiast osypywać się z głowy swobodnie i bez zakłóceń przykleja się do skóry sklejony łojem.

Czym jest łój?

Łój, czyli inaczej sebum, jest tłustawą wydzieliną gruczołów łojowych znajdujących się przy mieszkach włosowych. Substancja ta spełnia rolę ochronną. Chroni skórę i włosy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, jednak jej nadmiar sam jest zagrożeniem dla skóry. Jeśli gruczoły łojowe wytwarzają zbyt dużo sebum staje się to nie tylko uciążliwe i mało efektowne (tłusta, błyszcząca skóra), ale zwiększa zagrożenie różnego rodzaju infekcjami i, co za tym idzie, niektórymi dolegliwościami skórnymi, bowiem łój przyciąga najrozmaitsze drobnoustroje. Będąc dla nich wyśmienitym pożywieniem staje się jednocześnie przyczyną naszych problemów ze skórą.

Łupież łojotokowy a inne rodzaje łupieżu

Jak już sobie wyjaśniliśmy łojotok towarzyszy każdemu łupieżowi pojawiającemu się na skórze głowy. W przebiegu łupieżu suchego jest on mniejszy i nie tak zauważalny jak w przypadku łupieżu tłustego. Inne rodzaje łupieżu tj. łupież pstry i łupież Gilberta nie łączą się z nasileniem łojotoku, poza tym łupież Gilberta powodowany jest przez wirusy, podczas gdy łupież pstry i łupież na głowie pojawiają się na skutek zwiększenia aktywności grzybów drożdżakopodobnych z gatunku Malassezia furfur.

Leczenie łupieżu łojotokowego

W leczeniu wszystkich rodzajów łupieżu powodowanego przez drożdżaki najlepiej sprawdzają się leki imidazolowe zawarte w leczniczych szamponach przeciwłupieżowych. Jednym z najskuteczniejszych szamponów jest Dandrene, który radzi sobie nie tylko z samym łupieżem, ale i z łojotokiem. Osoby cierpiące na łupież tłusty (i łojotokowy) na pewno docenią działanie tego szamponu, a to ze względu na fakt, iż jego skład gwarantuje pełne powodzenie leczenia z zachowaniem dobrej kondycji włosów, a nawet z poprawą ich wyglądu!

Zobacz ranking szamponów na łupież i łupież pstry