Szampony na łupież i łupież pstry - z nimi łupież nie wygra

Szampony na łupież i łupież pstry - z nimi łupież nie wygra

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak pozbyć się łupieżu

Sypiące się z głowy białe płatki łupieżu mogą być powodem kompleksów. „Białe” ramiona i pyłek we włosach nie wyglądają estetycznie, dlatego też wszyscy poszukują sposobów, by problem ten wyeliminować. Kłopot jest jednak taki, że walka z łupieżem wcale nie jest łatwa. Wymaga przede wszystkim sumienności oraz cierpliwości. A to dlatego, że rezultaty nie pojawiają się zaraz po kilku dniach. Czasami muszą minąć miesiąca, jednak efekty pokazują, że jest to warte zachodu.

Zacznij od domowych sposobów

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się łupieżu, w pierwszej kolejności możesz wziąć pod uwagę naturalne sposoby - znane naszym babciom i mamom. Warto sprawdzić działanie olejku rycynowego. Wystarczy zużyć ½ szklanki tego preparatu wklepać w umytą skórę głowy (nie włosy!). Po upływie 30 minut należy głowę umyć łagodnym szamponem. Trzeba pamiętać także o tym, by włosy spłukiwać letnią, a nie gorącą wodą. W walce z łupieżem domowymi sposobami pomaga również czosnek. Potrzebne będą 2 rozgniecione ząbki czosnku, które należy dodać do 1 szklanki ciepłej wody. Tak powstała mikstura musi być dokładnie wtarta w skórę głowy. Po upływie 5 minut głowę należy spłukać. Zaleca się stosować taki specyfik raz w tygodniu. Zastanawiając się, jak pozbyć się łupieżu, weź pod uwagę również cytrynę. Sok wystarczy wycisnąć bezpośrednio na skórę głowy, a następnie delikatne go wklepać. Do domowych sposobów na łupież zalicza się również wywar z pokrzywy. Wystarczy ziele pokrzywy zalać wrzącą wodą. Po wystygnięciu preparatu należy wywar wmasować w skórę głowy. Dobrze jest też pomóc sobie oliwą z oliwek. Wystarczy preparat nanieść na skórę głowy i delikatnie masować. Po kilkunastu minutach głowę należy umyć - najpierw ciepłą wodą (tłuszcz w zimnej wodzie się nie rozpuszcza!), a na sam koniec - gdy już będziemy wiedzieć, że głowa i włosy są czyste - zimnym strumieniem.

Postaw na sprawdzone kosmetyki przeciwłupieżowe

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się łupieżu bez konieczności stosowania domowych sposobów, postaw na sprawdzone kosmetyki. Prym wśród nich wiodą przede wszystkim szampony przeciwłupieżowe. Warto jednak poznać skuteczność glinek o działaniu odtłuszczającym. Szampony przeciwłupieżowe są powszechnie stosowane do walki z nieestetycznymi płatkami. Musisz jednak mieć świadomość, że tylko odpowiednie specyfiki (tzw. szampony lecznicze) będą w stanie uporać się z problemem. Istotne znaczenie ma to, by szampony wykazywały działanie lecznicze, a nie tylko pielęgnacyjne. Dlatego trzeba koniecznie wybierać takie szampony, które będą miały odpowiedni skład. Bardzo ważna jest przede wszystkim obecność substancji przeciwgrzybicznych. A to dlatego, że to właśnie drożdżaki odpowiadają za powstawanie nieestetycznych płatków na skórze głowy. Tutaj doskonale sprawdzają się szampony z ketokonazolem oraz klimbazolem (np. Dandrene - dla wielu osób najlepszy szampon przeciwłupieżowy). Istotne znaczenie ma również obecność kompleksu z wierzby bijącej oraz wyciągu z krzewu manuka. Tego rodzaju składniki są źrodłem cennych substancji, które działają przeciwgrzybicznie oraz stanowią pochodne salicylanów - wykazujących działanie złuszczające. Warto także wybierać szampony zawierające dziegcie lub selen. Są to składniki, które pozwalają na skuteczne uporanie się z łupieżem. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się łupieżu, weź pod uwagę również maseczki z glinki. Tego rodzaju specyfiki są doskonałe dla tych osób, walczą jednocześnie z łupieżem oraz nadmiernie przetłuszczającymi się włosami.

Istotna zdrowa dieta

Pamiętaj, że walka z łupieżem to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków. Owszem, są one bardzo ważne, ale nie mniej ważna jest również właściwa dieta. Bardzo często jest bowiem tak, że brak niektórych witamin i minerałów może odpowiadać za powstawanie problemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się łupieżu, wprowadź kilka zmian do swojego codziennego menu. Przede wszystkim postaw na witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę E oraz cynk, krzem i selen.

Zobacz ranking szamponów na łupież i łupież pstry